İŞKUR İnsan Kaynakları çalışma grubu üyesi aynı zamanda Demirağ Group Genel Koordinatörü Cavidan Demirağ, Mersin’deki işsizlik sorununa dikkat çekerek, 17-18 Kasım tarihlerinde Mersin Kongre ve Sergi Sarayında gerçekleştirilecek olan “5. Mersin İnsan Kaynakları ve İsthidam Fuarı”nın az bir oranda da olsa işsizliğe kısa vadede çözüm üretebileceğini ve bir çok işsize istihdam sağlanabileceğini bildirdi.

İŞKUR, üniversiteler, belediyeler, ticaret ve sanayi odası ve bir çok kurum ve kuruluşun Mersin işsizliğine çözüm üretebilmek adına bir araya gelerek bu fuarı organize ettiğini söyleyen Cavidan Demirağ, “Mersin’de hizmet veren marka firmalar ile iş arayanları bir araya getirerek, istihdam sağlama, staj imkanı sunma, girişimciler ve iş arayanlar için meslek kursları düzenleme gibi amaçların hedeflendiği fuara özellikle iş arayan gençlerimizi ve kadınlarımızı davet ediyorum” dedi.

Fuarın temel amacının Mersin’deki firmaların  personel arayışının yine Mersin’deki işsizlerden karşılanması olduğunu belirten Demirağ, “Fuarın organizasyon liderliğini yapan sevgili Serkan Özada’yı ve İnsan Kaynakları çalışma grubu üyelerimizi kutluyorum.” dedi.

www.demiraggroup.net

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here