AB Kadın Girişimci Mentörü, GİŞKAD Onursal Başkanı ve KAGİDER Networking Strateji Çalışma Grubu Üyesi Cavidan Demirağ, Global Girişimcilik Haftası etkinliklerinin özellikle 15-30 yaş arasındaki gençlerde girişimcilik bilincinin oluşturulmasını ve girişimciliği kariyer seçeneği olarak değerlendirmeye teşvik eden bir kampanya haline dönüştüğünü belirterek, tüm gençlerin ve kadınların bu tür fırsatları değerlendirerek iş ve kariyer sahibi olabileceklerini söyledi.

Cavidan Demirağ, “Tüm dünyada eş zamanlı olarak düzenlenen etkinlikler ile etkin girişimcilik kültürünün yaratılması ve yaygınlaştırılması hedeflenen Global Girişimcilik Haftası (GGH) yerel, ulusal ve küresel etkinliklerle gençleri ve kadınları yenilikçilik potansiyellerini keşfetmeye ve girişimciliği kariyer seçeneği olarak değerlendirmeye teşvik eden bir kampanyadır. Her sene Kasım ayının ikinci veya üçüncü haftasında kutlanan GGH bu sene Türkiye’de dokuzuncu defa, 16-22 Kasım 2015 tarihleri arasında kutlanıyor.

GHH kapsamında düzenlenen etkinliklerde küresel ölçekte başarılarını kanıtlamış girişimciler, Türkiye’nin önde gelen iş adamları, fikir önderleri, profesyonel yöneticiler ve uzmanlar Hafta boyunca gönüllü olarak gençlerle buluşuyor. 15- 30 yaş arasındaki gençlerde girişimcilik bilincini oluşturup potansiyellerini ortaya çıkarmak için bilgi ve birikimlerini paylaşıyor. Sivil toplum örgütleri, üniversiteler ve devlet kurumlarının yer aldığı 200′den fazla paydaş Global Girişimcilik Haftası boyunca tüm Türkiye genelinde etkinlikler düzenliyor. Etkinlikler kapsamında paneller, konferanslar, oturumlar, çalışma atölyeleri, fikir yarışmaları, eğitim programları, web buluşmaları ve vaka çalışmaları organize ediliyor.” dedi.

“Türkiye’nin büyük ve gelişen bir pazar olması yatırımcı ve girişimci ekosisteminin büyümesini tetikliyor, dolayısıyla Mersin’de de Global Girişimcilik Haftası etkinliklerinin yaygınlaştırılması ve bu ekosistemden faydalanabilmeleri için gençlerin girişimciliğe teşvik edilmesi gerekiyor” diyen Demirağ, özellikle genç ve kadın girişimcilerin hibe ve desteklerden faydalanarak iş ve kariyer sahibi olabileceklerini böylece Mersin’de işsizlik oranının azaltılabileceğini belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here